BAJAJ AUTO LIMITED WPROWADZA MOTOCYKL BRUZER B400 NA RYNEK UNII EUROPEJSKIEJ THE DOMINAR IS BRUZER NOW

Bajaj Auto Limited podjął strategiczną decyzję dotyczącą rynku Unii Europejskiej, o tym że  flagowy produkt motocykl Dominar D400 od roku 2020 występować będzie na rynku pod marką Bruzer B400, komunikując tę zmianę: „ The Dominar is now Bruzer. Don’t Hold Back”. Dotychczasowy motocykl Dominar  D400 będzie dostępny w sprzedaży do momentu jego wyprzedaży na tych rynkach. Jego miejsce zajął Bruzer B400 – to motocykl oparty o tę samą specyfikację, komunikowaną już dla modelu nowego Dominara. Motocykl Bruzer B400  – to jeszcze więcej mocy, bogatsze wyposażenie i co charakteryzuje motocykle indyjskiego producenta Bajaj: najwyższa światowa technologia. Już wkrótce, sezon rozpocznie cykl eventów motocyklowych pod nazwą Bruzer Night w wybranych miastach Polski.

 

Bruzer B400 przejmuje w 100% -tach  turystyczno-sportowe DNA dotychczasowego Dominara D400, który wzbudził duże zainteresowanie na rynku w Polsce i był najczęściej kupowanym motocyklem w segmencie 250-500cc. (źródło: dane PZPM za rok 2019). Pojazdy pod nazwą Dominar D400 dostępne będą wyłącznie do rocznika 2019 i do momentu wyczerpania dostępności tego modelu na polskim rynku. W sezonie 2020 jego miejsce w całej Unii Europejskiej zajmuje Bruzer B400.

To motocykl, w którym połączenie z najnowszą technologią, pozwala jeszcze bardziej docenić walory komfortowego i bezpiecznego podróżowania oraz czerpania przyjemności z dynamicznej jazdy w sportowym stylu.

 

Bruzer B400 to więcej mocy, bogatsze wyposażenie i światowej klasy technologia.

Za generowanie motocyklowych emocji odpowiedzialna jest jednostka napędowa, która nie tylko posiada większy zakres dostępnych obrotów, ale także daje do dyspozycji więcej mocy (40 KM) oraz wysoki moment obrotowy w szerszym zakresie. Pozwalają na to m. in. zmodyfikowany układ rozrządu DOHC z dwoma wałkami rozrządu oraz zmieniony układ wydechowy, którego podwójna końcówka brzmi teraz jeszcze bardziej rasowo. Bruzer B400 to wysokiej jakości światowa technologia. Za utrzymanie wysokich parametrów silnika w każdych warunkach odpowiada wysokiej klasy układ elektronicznego wtrysku paliwa, chłodzenie cieczą z bardziej wydajną chłodnicą oraz aż trzy świece zapłonowe w głowicy cylindra. Nad płynnością przeniesienia napędu oraz redukcją niechcianych uślizgów tylnego koła czuwa sprzęgło z układem antyhoppingowym oraz precyzyjna 6-biegowa przekładnia. Przednie zawieszenie oparto w nowej wersji na precyzyjnym widelcu typu upside-down. Układ hamulcowy - dzięki radialnemu zaciskowi przy przedniej osi oraz dwukanałowemu systemowi ABS, zapewnia większą wydajność i precyzję. Nowoczesną technologię uzupełnia zmodyfikowana ergonomia, która oznacza więcej komfortu, a także rozbudowane wyposażenie, uzupełnione m.in. o nowy wyświetlacz LCD, informujący m.in. o zapiętym aktualnie biegu. Całości dopełnia odświeżona stylistyka i warianty kolorystyczne rodem z klasy premium. Motocykl Bruzer B400 dostępny będzie w sprzedaży w dwóch wariantach kolorystycznych: czarnym i zielonym. Więcej informacji dla zainteresowanych zakupem Bruzer B400 na stronie www.bajaj.pl

 

Informacja o  zaplanowanych na sezon 2020 motocyklowych eventach Bruzer Night w wybranych miastach w Polsce już wkrótce w mediach motoryzacyjnych.