Motocykle Bajaj Pulsar – postaw na technologię

Historia motocykli Pulsar sięga drugiej połowy lat ’80, kiedy to pierwsze modele trafiały na rodzimy rynek. Na początku XXI wieku kierunek w którym poszedł Bajaj był jasny: specjalizacja, postawienie na autorskie technologie i podział rodzin motocykli Bajaj. Z czasem Dominar stał się uniwersalnym motocyklem turystycznym, a Pulsar przejął miejsce idealnego rozwiązania miejskiego made in India. Tylko w pierwszych trzech kwartałach 2018 roku Bajaj dostarczył do klientów blisko 90 000 Pulsarów na lokalnym rynku. Kilkanaście tysięcy nowych motocykli trafia na hinduskie drogi każdego miesiąca. To jedno z najbardziej wymagających środowisk komunikacyjnych na świecie. Wśród nich najpopularniejsze są Pulsary NS 125, NS 200 i RS 200. Czyli dokładnie te, które od tego roku dostępne są także w Polsce.

 

Wspólnym mianownikiem do Pulsarów NS jest jednocylindrowa, 4-suwowa i 4-zaworowa jednostka napędowa wyposażona w autorskie innowacje. W tym technologię dwóch (model NS 125) i trzech (modele NS 200 i RS 200) świec zapłonowych DTSi i układ wydechowy ExausTec. Dzięki temu precyzja spalania w cylindrze jest jeszcze dokładniejsza, co pozwala utrzymać rewelacyjne osiągi oraz odpowiednią ekonomie. Wszystkie silniki wyposażone są w elektroniczny wtrysk paliwa.

 

Bajaj Pulsar NS 125 generuje 12 KM przy 8500 obr. / min, co zapewnia świetne osiągi do walki z zatłoczonym miastem. Tarczowy hamulec przedni o średnicy 240 mm oraz układ CBS) zapewniają bardziej niż wystarczającą siłę hamowania, a LED-owe oświetlenie widoczność w każdych warunkach. Za przełożenie mocy na tylne koło dba dynamicznie zestopniowana, 5-biegowa skrzynia biegów. Blisko 24-konne modele NS 200 i RS 200 z nieoferowanym u konkurencji rozwiązaniem - trzema świecami zapłonowymi - spełnią wymogi najambitniejszych wojowników miasta. 6-ciostopniowa skrzynie biegów, zawieszenie Nitrox, dwie tarcze hamulcowe z układem ABS. Wszystko to, co niezbędne w tej klasie pojemnościowej. W trakcie gdy NS 200 to rasowy streetfighter, RS 200 ubrany w owiewkę zbliża Pulsara w stronę doznań jeszcze bardziej sportowych.

 

Motocykle Bajaj to długa tradycja i doświadczenie w produkcji pojazdów. Marka przez dekady dała się poznać jako niezawodna, ciesząca się świetną renomą na całym świecie. Przy tym zachowano świetny stosunek ceny do jakości, dzięki czemu w wielu krajach naszego globu pozostaje liderem sprzedaży jednośladów.

 

Wszystkie modele z rodziny Bajaj Pulsar dostępne już są w polskiej sieci dealerskiej.